Zatrzymali ferrari, które pędziło 177 km/h - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Zatrzymali ferrari, które pędziło 177 km/h

Data publikacji 12.09.2019

W Katowicach podobnie jak w innych w całym kraju działają specjalne grupy "SPEED", zwalczające niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które jechało z prędkością 177 km/h.

Prawie od dwóch miesięcy na terenie Śląska działa specjalna grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. W grupie tej służbę pełnią policjanci drogówki, stróże prawa z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością KWP w Katowicach. W jej skład wchodzą również policjanci katowickiej drogówki, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości.

Podczas jednej z ostatnich służb policjanci katowickiej drogówki, patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 86 zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „pirata drogowego”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h. Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że katowiccy policjanci z grupy „SPEED” wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory.

(KWP w Katowicach / kp)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja