Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie! - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

Data publikacji 09.03.2020

27-letnia Adriana Rozner to córka naszego kolegi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W marcu ubiegłego roku Adriana uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznała bardzo poważnych obrażeń głowy skutkujących usunięciem ponad połowy kości czaszki. Obecnie 27-latka przebywa pod opieką specjalistów w ośrodku rehabilitacji. Lekarze i rehabilitanci walczą o odzyskanie władzy w kończynach i mowy przez Adrianę. Niestety miesięczne leczenie kosztuje blisko 20 tys. złotych. Zdecydowanie przekracza to możliwości finansowe jej rodziców, którzy jednak nie poddają się i robią wszystko, aby zapewnić córce ciągłą rehabilitację. Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

28 marca 2019 roku Adriana Rozner prawie zginęła w wypadku samochodowym. Samochód, którym podróżowała 27-latka, na autostradzie A1 niedaleko Rybnika dachował i uderzył w betonową skarpę. Kobieta doznała bardzo poważnych obrażeń, ran i uszkodzeń głowy. Lekarze musieli usunąć jej ponad połowę kości czaszki. Od razu po wypadku córka naszego kolegi trafiła do szpitala, a następnie do ośrodka rehabilitacyjnego pod opiekę lekarzy i rehabilitantów. Niestety jej stan ulegał ciągłemu pogorszeniu, a obrażenia neurologiczne poniesione w wypadku skutkowały całkowitym niedowładem wszystkich czterech kończyn oraz utratą zdolności mowy. Jednak umysł Adriany pozostał w pełni sprawny i świadomy, a kobieta nie zamierzała się poddać. Tak samo, jak jej rodzice, którzy zdecydowali się działać i przenieśli córkę do ośrodka komercyjnego, który jest szansą na przywrócenie jej zdrowia i sprawności. Tam nastąpił przełom - po blisko 3 miesiącach intensywnej i kompleksowej rehabilitacji i leczenia 27-latka częściowo odzyskała władzę w lewej dłoni i prawej ręce. Jednak droga do jej całkowitego wyzdrowienia, w tym do odzyskania mowy jest jeszcze długa. A zapewnić ją może jedynie dalsze specjalistyczne leczenie, które niestety jest bardzo kosztowne. Miesięczne leczenie i rehabilitacja Adriany to koszt blisko 20 tys. złotych. Zdecydowanie przekracza to możliwości finansowe jej rodziców, którzy walczą i szukają źródeł wsparcia w tej trudnej sytuacji.

Również sama Adriana nie poddaje się i wkłada cały swój wysiłek w rehabilitację. Jednak bez naszej pomocy finansowanie dalszego leczenia stoi pod ogromnym znakiem zapytania. A bez niego stan 27-latki ulegnie trwałemu pogorszeniu i powrót do zdrowia będzie niemożliwy. Następstwa wypadku komunikacyjnego są bezlitosne dla zdrowia kobiety i bez specjalistycznej rehabilitacji doprowadzą ją do trwałego kalectwa oraz na zawsze przykują do łóżka.

Nie pozwólmy na to!

Aby pomóc Adrianie, możesz przekazać dowolną kwotę pieniędzy na konto Fundacji Votum:

Santander Bank Polska SA (dawniej Bank Zachodni WBK SA) nr: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000

KOD SWIFT/BIC: WBKPPLPP

Tytuł przelewu: Dla Adriany Rozner


Mogą Państwo również przekazać swój 1% podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej Organizacji Pożytku Publicznego wpisać dane: 

KRS: 0000272272

Cel szczegółowy: Dla Adriany Rozner


Wspracia Adrianie można udzielić także poprzez stronę internetową https://www.siepomaga.pl/ada-rozner

 

Między innymi dzięki Państwa pomocy stan Adriany ulega ciągłej poprawie. Potrafi ona już samodzielnie jeść i zaczyna mówić.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy, a Adrianie życzymy powrotu do pełni zdrowia i sprawności!

Powrót na górę strony
Polska Policja