Pamiętamy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętamy

Data publikacji 26.10.2019

Nasza Koleżanka mł asp. Iwona Smolińska zmarła 10 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

MŁODSZY ASPIRANT SMOLIŃSKA IWONA
ur. 1978 r. - zm. 2009 r.
Referent Ogniwa II Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Służbę w Policji rozpoczęła 25 marca 2003 r. na stanowisku kursanta zespołu dyżurnych sztabu Policji sekcji prewencji Komendy Rejonowej Policji w Warszawie II.

W latach 2003–2009 pracowała kolejno na stanowiskach: kursanta zespołu dyżurnych sztabu Policji sekcji prewencji Komendy Rejonowej Policji w Warszawie II, kursanta plutonu prewencji kompanii prewencji oddziału prewencji Policji w Warszawie, aplikanta sekcji wykroczeń wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, a od 2008 r. referanta ogniwa II sekcji kontroli ruchu drogowego wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.

W 2005 r. odbyła szkolenie na kursie zawodowym podstawowym w centrum szkolenia Policji w Legionowie.

Młodszy aspirant Iwona Smolińska była dobrą i skuteczną policjantką. Sumienna i zdyscyplinowana, rzetelnie wywiązywała się z powierzonych zadań służbowych. Zdecydowana i konsekwentna w działaniach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego Miasta Stołecznego Warszawy.

W nocy z 11 na 12 października 2009 r., pełniąc służbę w Patrolu zmotoryzowanym, uczestniczyła w Wypadku samochodowym. Po przewiezieniu do szpitala, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 26 października 2009 r.

Pośmiertnie awansowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień młodszego aspiranta.

(KGP/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja