Oddawali krew przed komendą - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawali krew przed komendą

Data publikacji 10.03.2020

Policjanci, pracownicy opolskiej komendy oraz mieszkańcy Opola Lubelskiego oddawali dzisiaj krew. Zbiórka odbyła się przed siedzibą opolskiej komendy Policji , gdzie zaparkował specjalnie przystosowany do tego typu akcji autobus.

Dzisiaj około godz. 8:00 specjalny autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podjechał pod siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Honorowy przykład dał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim podinsp. Bogdan Stasiak, który jako jeden z pierwszych oddał krew.

komendant podczas poddawania krwi

Zbliża się okres, kiedy dochodzi do największej liczby wypadków komunikacyjnych. Wtedy właśnie ta krew jest najbardziej potrzebna. Podobne przedsięwzięcia mają odbywać się cyklicznie. Dzięki zaangażowaniu w akcję krwiodawstwa mogą wspomóc najbardziej potrzebujących. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65-lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Gorąco zachęcamy zarówno policjantów jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, do czynnego udziału w zbiórce.

Krew będzie można oddać dodatkowo w terminach: 12 maja, 14 lipca, 15 września oraz 17 listopada bieżącego roku.

E.Ż.

Powrót na górę strony
Polska Policja