Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci służą pomocą w czasie pandemii

Data publikacji 25.03.2020

Pandemia wirusa Covid 19 wpłynęła na ludzkie życie, ale nie zmieniła go całkiem. Nadal potrzebna jest pomoc Policji np. podczas awantury domowej lub kradzieży sklepowej. Pomimo trwającej pandemii policjanci zawsze „stoją na posterunku” i niosą pomoc. Są wyszkoleni oraz odpowiednio wyposażeni do interweniowania tam, gdzie jest podejrzenie, że uczestnicy mogą być chorzy.

Pomimo wielu zadań, jakie realizują policjanci w czasie pandemii wirusa Covid 19, funkcjonariusze mają także wiele pracy związanej z innymi interwencjami. Wciąż bowiem mieszkańcy potrzebują pomocy w związku z różnego typu nieporozumieniami czy kradzieżami. Policjanci wraz z innymi służbami są na pierwszej linii i starają się nieść pomoc. Przy tym muszą być odpowiednio wyposażeni, aby ich zdrowie nie było w żaden sposób zagrożone. Funkcjonariusze posiadają specjalne kombinezony, w których mogą interweniować wobec osób poddanych kwarantannie.  

Taki przypadek miał miejsce w powiecie świebodzińskim. Do jednej z lecznic trafiła kobieta, która poddana została kwarantannie. Była ona agresywna i nie podporządkowywała się poleceniom personelu. Na miejscu policjanci w specjalnych kombinezonach podjęli interwencję i udzielili niezbędnej pomocy. Dzięki mundurowym sytuacja została opanowana.

Jest to tylko jedna z wielu interwencji, którą na co dzień podejmują policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Dodatkowo funkcjonariusze pomagają pilnować granic czy kontrolują osoby poddane kwarantannie.

Służymy dla Was nawet w najtrudniejszych chwilach!

(KWP w Gorzowie)

  • policjant ubiera kombinezon
  • policjant w kombinezonie
Powrót na górę strony
Polska Policja