Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic przewoził w samochodzie 2 kg marihuany

Data publikacji 22.05.2020

Kolejna osoba związana ze środowiskiem śląskich pseudokibiców została namierzona przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. To 31-letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna został zatrzymany w Katowicach, gdy w bagażniku osobowego bmw przewoził 2 kg marihuany i amfetaminę. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Kolejne 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat więzienia.

To już kolejna w ostatnim czasie realizacja policjantów z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców katowickiej komendy wojewódzkiej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zatrzymaniu 22-latka z Zabrza, który w swoim mieszkaniu przechowywał ponad 4 kilogramy narkotyków. Teraz w ręce śląskich funkcjonariuszy wpadł 31-letni mieszkaniec Chorzowa powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Katowic, gdy w bagażniku osobowego bmw przewoził ok. 2 kg marihuany i amfetaminę. Kompletnie zaskoczony spotkaniem z policjantami chorzowianin nie stawiał oporu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 30 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli także gotówkę w wysokości 4100 zł na poczet przyszłych kar.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe. Tam usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wcześniej był już karany za przestępstwa narkotykowe. Decyzją sądu, po wniosku prokuratury, trafił już na 2 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / js)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.97 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja