Aktualności

Policjanci oddają krew by pomagać innym

Data publikacji 14.01.2021

Ubiegły rok był bardzo specyficzny - stan epidemii zmienił wiele rzeczy. Z powodu panującej sytuacji w bankach krwi szybko zaczęło brakować tego bezcennego daru życia. Policjanci, zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, odpowiedzieli na apele. Oddali łącznie 36 litrów krwi.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie powstał na początku 2020 roku i zrzesza 27 członków - funkcjonariuszy Policji. Ideą założenia klubu była chęć pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

W związku z ogłoszeniem w ubiegłym roku stanu epidemiologicznego na terenie RP oraz wzrostem zachorowań na SARS-COV-2, zasoby banków krwi bardzo szybko topniały. Policjanci, w trosce o zdrowie obywateli, od razu odpowiedzieli na apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W ciągu 2020 roku 27 policjantów - członków klubu, oddało 36 litrów krwi. Funkcjonariusze włączyli się m.in. dwie akcje oddawania krwi:

„Podziel się życiem. Oddaj krew!!!”

„30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”

Dodatkowo policjanci, którzy przeszli COVID-19 oddawali także osocze, by pomóc innym chorym, którzy walczą z koronawirusem.

Powrót na górę strony
Polska Policja