Kolejne sukcesy policyjnych fighterów

Data publikacji 11.04.2024

W miniony weekend 5 -7 kwietnia 2024 roku w Sieradzu odbył się Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Turniej skupił 241 zawodników ze służb mundurowych z całego kraju. Łódzcy policjanci zdobyli w nim wiele medali.

Uczestnicy rywalizowali w trzech formułach kickboxingu: pointfigting, kick light (rywalizacja odbywająca się na planszach) oraz K1 rules (rywalizacja odbywająca się w ringu). W turnieju brało udział 9 funkcjonariuszy Policji z garnizonu łódzkiego, którzy startowali jako drużyna Reprezentacji Polskiej Policji pracując na wspólny wynik całej formacji. Łódzcy policjanci zdobyli łącznie 12 medali! Tym samym Reprezentacja Polskiej Policji została najlepszą Drużyną Mistrzostw, a łódzka policjantka podkom. Marta Mysur z dorobkiem 3 złote i jeden srebrny medal została Najlepszą Zawodniczką Turnieju.

10 kwietnia 2024 roku, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Mariusz Krzystyniak wraz z zastępcami: insp. Tomasz Jędrzejowskim oraz insp. Andrzejem Patrzałkiem, spotkali się z funkcjonariuszami, którzy reprezentowali łódzki garnizon na turnieju. Komendanci pogratulowali sukcesów oraz okazali ogromne wyrazy uznania dla policjantów, którzy poza służbą realizują swoje pasje. Obecni na zawodach policjanci wchodzą w skład Kadry Sztuk Walki Policji Województwa Łódzkiego, która funkcjonuje od niedawna przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz NSZZP w Łodzi na czele z Przewodniczącym podinsp. Krzysztofem Balcerem.

Osiągnięcia naszych zawodników:

1. st. sierż. Damian Jóźwiak KPP w Brzezinach zdobył brązowy medal w formule Kick Light 94 kg
2. st. post. Mateusz Krakowiak OPP w Łodzi wywalczył brąz w Pointfighting 94 kg i złoto w Kick Light 94 kg
3. st. post. Jarosław Książczak OPP w Łodzi zdobył srebrny medal w Kick Light 94 kg
4. podkom. Marta Mysur KWP w Łodzi, złoto w Pointfigting 60 kg, złoto w Pointfigting 65 kg, złoto w Kick Light 60 kg, srebro w K1 Rules 60 kg.

W turnieju startowali także funkcjonariusze pionu kryminalnego policji garnizonu łódzkiego, którzy zdobyli 2 złote, jeden srebrny i 1 brązowy medal.

(KWP w Łodzi / mw)

• Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi siedzi przy stole wraz z Zastępcami. Przed nim puchary.