Testowali nowe radary - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Testowali nowe radary

Data publikacji 19.03.2009

Nowe radary, ISKRA-1 i RADIS, testowali sochaczewscy policjanci z ruchu drogowego. Urządzeniem można namierzać pojazdy poruszające się w tym samym kierunku co radiowóz, jak i w przeciwnym, a nawet wybierać samochód najszybciej jadący z grupy aut. Nowe radary pozwalają na pomiar nawet z odległości 800 metrów z radiowozu będącego w ruchu.

Sochaczewska drogówka otrzymała do testowania nowe radary ISKRA-1 i RADIS. Urządzenia te w znacznym stopniu przewyższają dotychczas używane "suszarki". Poza większym zasięgiem (do 800 m) oraz znacznie mniejszymi wymiarami ich zaletą jest przede wszystkim możliwość wykonywania pomiarów z radiowozu będącego w ruchu. Pojazdy można namierzać zarówno poruszające się w tym samym kierunku, jak i w przeciwnym, co stanowi o wyjątkowości i funkcjonalności tego radaru. Pomiar można wykonywać przez szybę samochodu, wybierać pojazd najszybciej jadący w grupie, a co ważne - niepotrzebne jest dodatkowe źródło zasilania, co z kolei daje możliwość namierzania pojazdu np. z wiaduktu czy innego miejsca dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Jego atutem jest także to, że dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań jest trudny do wykrycia przez antyradary. Już niedługo kierowcy z "ciężką nogą", będą mogli osobiście przekonać się o zaletach tego urządzenia. Zdaniem naczelnika sekcji ruchu drogowego podkom. Pawła Dubieleckiego to bardzo dobra broń do walki z piratami.

W przypadku sprawdzenia się tego radaru na drogach powiatu sochaczewskiego, ISKRY zostaną włączone na stałe w wyposażenie drogówki.

Powrót na górę strony