Policjanci, księża i bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci, księża i bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 06.06.2011

Policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Radiem Warszawa, Parafią Katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika zorganizowali wczoraj piknik rodzinny przy ulicy Floriańskiej. Na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji, w tym pokaz policyjnych radiowozów. Oprócz dobrej zabawy dzieci i dorośli dostali od funkcjonariuszy kilka niezbędnych porad jak sprawić, aby te wakacje były bezpieczne.

Wczoraj od godziny 13.00 policjanci Biura Ruchu Drogowego KGP wspólnie z spikerami Radia Warszawa oraz duchownymi z Parafii Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika zorganizowali piknik rodzinny pod katedrą na Floriańskiej. Na wszystkich odwiedzających czekała moc atrakcji, w tym także policyjne radiowozy i motocykl. Najmłodsi bardzo żywiołowo zareagowali na policyjne koguty i widok funkcjonariuszy w mundurach przez co stoisko Biura Ruchu Drogowego KGP cały czas było pełne dzieci i ich rodziców.

Funkcjonariusze z KGP udzielali rad o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz rozdawali elementy odblaskowe dla pieszych i rowerzystów. Mężczyźni, którzy odwiedzali policyjne stanowisko bardzo interesowali się nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Jak niektórzy podkreślali – mieli już możliwość spotkać go na ulicach w mniej zabawnej sytuacji.

Policjanci z drogówki brali także udział w audycjach organizowanych przez spikerów radia Warszawa. W trakcie tych wejść na antenę mówili nie tylko o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, ale także zorganizowali konkurs dla słuchaczy. Główną nagrodą dla osoby, która prawidłowo odpowiedziała na pytania funkcjonariuszy był kask rowerowy.

kj / fot. ks. Mariusz Wedziuk

Galeria zdjęć >>

Powrót na górę strony
Polska Policja