Wracajmy bezpiecznie z długiego weekendu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wracajmy bezpiecznie z długiego weekendu

Data publikacji 26.06.2011

Chociaż długi weekend jeszcze się nie skończył to już na polskich drogach doszło do wielu tragicznych w skutkach wypadków, w których do soboty zginęło 49 osób. Policjanci będą zdecydowanie egzekwować przestrzeganie dozwolonych prędkości i eliminować z dalszej jazdy pijanych kierowców. Będą też sprawdzać, czy kierujący i ich pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Od środy do soboty na terenie naszego kraju doszło do 429 wypadków, w których 49 osób poniosło śmierć a 523 odniosły obrażenia ciała. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2.204 kierowcom, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów pod wpływem alkoholu.

 

Wielu zmotoryzowanych niestety planuje powrót z przedłużonego weekendu na koniec dnia, co w połączeniu z wakacyjnymi wyjazdami może prowadzić do wzmożonego ruchu na drogach. Nie starajmy się za wszelką cenę nadrabiać czasu straconego chociażby w drogowych korkach i podążajmy do domów odpoczywając po drodze i przestrzegając przepisów.

 

Policjanci ruchu drogowego będą zdecydowanie reagować na łamanie prawa przez kierujących, w szczególności tych, którzy po alkoholu prowadzą pojazdy i poruszają się nimi z nadmierną prędkością. Nie będzie również pobłażania dla osób nie zapinających pasów bezpieczeństwa w samochodach oraz przewożących dzieci w nieprawidłowy sposób.

 

Przestrogą dla kierowców niech będą tragiczne w skutkach wypadki drogowe, do jakich około północy doszło w województwach opolskim i warmińsko-mazurskim. Tylko w obu tych zdarzeniach zginęło łącznie 11 osób a 6 z obrażeniami ciała trafiło do szpitali. 

Powrót na górę strony
Polska Policja