Grupa przestępcza z Wołomina rozbita - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa przestępcza z Wołomina rozbita

Data publikacji 22.06.2007

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Wołomina, Nowego Dworu, Legionowa i Centralnego Biura Śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Zatrzymano 19 osób, którym zarzuca się obrót tabletkami ecstasy, amfetaminą, marihuaną, kokainą i sterydami anabolicznymi.

Policjanci z Wołomina zajmowali się tą sprawą od wielu miesięcy. Ustalali członków tej zorganizowanej grupy przestępczej i powiązania między nimi. Gdy zebrali wystarczający materiał dowodowy postanowili przystąpić do zatrzymania członków grupy. Do pomocy wezwano specjalne grupy bojowe z Wydziału Realizacji KSP.

W środę wcześnie rano policjanci z Wołomina, warszawskiego CBŚ, funkcjonariusze z Nowego Dworu Mazowieckiego i Legionowa weszli jednocześnie do kilkunastu domów w okolicach Warszawy. W Nowym Dworze, Ząbkach, Legionowie, Markach, Zakroczmiu zatrzymano 19 członków grupy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kilkadziesiąt ampułek ze sterydami anabolicznymi, narkotyki i broń palną, w tym pistolet gazowy, karabin maszynowy i karabin z okresu II wojny światowej typu MOSIN. Policjanci znaleźli też nieuzbrojony granat.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 samochodów, biżuterię, sprzęt RTV, sprzęt fotograficzny i muzyczny oraz 13 tys. zł.

Prokuratura okręgowa w Ostrołęce przedstawiła zatrzymanym osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także zarzut udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach (co najmniej 8.800 szt. tabletek ecstasy, 2 kg amfetaminy, 3 kg marihuany, kilkaset gram kokainy) i zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Prowadzący postępowanie ustalają teraz, czy narkotyki sprzedawane były w Polsce czy przewożone za granicę. Niewykluczone, że w kraju rozprowadzane były w warszawskich dyskotekach, osiedlach i szkołach.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony