Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2012

Data publikacji 07.02.2012

Tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". W ramach DBI 2012 zwrócimy uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków.

To właśnie dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W jednostakch policji na terenie całego kraju, juz od kilku dni trwają akcje, któych celem jest pokazanie wszystkim interenautom, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Policjanci współpracując z placówkami oświatowymi oraz lokalnymi mediami, docierają do dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych, by przekazać im, na co zwracać uwagę podczas korzystania z Internetu.

Podczas tegorocznego DBI wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Chodzi o to, by namówić młodych, aby zapoznawali dziadków z możliwościami jakie daje Internet, pokazali im wirtualny świat i zachęcili do samodzielnego poruszania się po nim.

Dzień Bezpiecznego Internetu, to także okazja do zwrócenia uwagi, że korzystanie z sieci niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Jako użytkownicy Interentu możemy stać się ofiarami hakerów czy oszustów na aukacjach internetowych. Przez nieostrożne działanie, możemy również ułatwić innym dostęp do danych znajdujących się na naszych komputerach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja