Policjanci zabezpieczyli przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Policjanci zabezpieczyli przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi

Starogardzcy kryminalni zabezpieczyli kilka tysięcy przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Wśród nich są głównie akcesoria i telefony komórkowe oraz odzież i zegarki. Funkcjonariusze zlikwidowali magazyn, w którym składowany towar był pakowany, a następnie wysyłany do klientów. Obecnie trwa szacowanie strat. Policjanci ustalają na jaką skalę firma zajmowała się tym procederem.

W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali magazyn, w którym znajdowały się przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi. Mundurowi zabezpieczyli tysiące telefonów komórkowych oraz akcesoria do aparatów telefonicznych. Wśród zabezpieczonych rzeczy znajdowała się również odzież, gry komputerowe oraz zegarki ze znakami towarowymi znanych marek.

Policjanci ustalili firmę, która handlowała tym towarem. Po zlokalizowaniu jej siedziby, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość pudełek oraz naklejek z kodami kresowymi i maszynę służącą do pakowania sprzętu. Już wiadomo, że rzeczy te były sprzedawane przez internet.

Wciąż trwa dokładne szacowanie strat oraz ustalanie na jaką skalę zajmowano się tym przestępczym procederem. W sprawie, która ma charakter rozwojowy, zostało wszczęte śledztwo.

(KWP w Gdańsku / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja