Policjanci przechwycili 6,5 kg narkotyków - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 6,5 kg narkotyków

Data publikacji 02.06.2012

Ponad 6,5 kilograma przechwyconych narkotyków, 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 35 krzewów konopi, to efekt działań przeprowadzonych przez bolesławieckich policjantów. Mężczyzna zatrzymany w tej sprawie, usłyszał już zarzuty. Podejrzany został decyzją sądu, tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci z komendy powiatowej w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W wyniku przeprowadzonych działań, funkcjonariusze przechwycili ponad 6,5 kg narkotyków w postaci marihuany. Zatrzymany, to 38 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości, położonych w gminie Bolesławiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa wyszła na jaw, gdy policjanci patrolujący w godzinach popołudniowych ulice miasta, sprawdzili dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie, zaparkowanym na jednej z ulic Bolesławca. Podczas kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn miał przy sobie kilka porcji marihuany. Podejrzewając, że mężczyzna może handlować narkotykami, funkcjonariusze idąc dalej tropem, postanowili sprawdzić posesję należącą do 38 – latka.

Tam okazało się, że mężczyzna ma dużo więcej środków odurzających. Po sprawdzeniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli na strychu ponad 6,5 kilograma marihuany oraz 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Ponadto na terenie posesji, funkcjonariusze ujawnili pomieszczenie przypominające niedużą szklarnię, w której jak się okazało uprawiane były konopie indyjskie. Łącznie policjanci zabezpieczyli 35 krzewów.

Zatrzymany mężczyzna, był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Obecnie funkcjonariusze z Bolesławca wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd zatrzymany miał narkotyki i tytoń oraz jakie było ich dalsze przeznaczenie. 38 – latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(Źródło:KWP Wrocław/pb)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja