Podsumowanie zabezpieczenia meczu Grecja-Niemcy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Podsumowanie zabezpieczenia meczu Grecja-Niemcy

Data publikacji 22.06.2012

Na gdańskim stadionie zakończył się drugi mecz ćwierćfinałowy Euro 2012. Zmierzyły się w nim drużyny Grecji i Niemiec. Nad bezpiecznym przebiegiem imprezy czuwało ponad 1800 policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Zakończył się ostatni mecz na gdańskim stadionie. Nad bezpieczeństwem ponad 39 tysięcy kibiców, którzy obejrzeli mecz na stadionie i 10,5 tys., którzy oglądali mecz w strefie kibica, czuwało ponad 1800 policjantów. Kibice bezpiecznie dotarli i opuścili stadion. Ostatni kibice zeszli z trybun tuż przed godz. 23:00.

Funkcjonariusze byli obecni na terenie całego miasta, w okolicach stadionu i strefy kibica, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, zabezpieczali drogi dojazdowe oraz okolice obiektu. Służbę pełnili również kryminalni, którzy po cywilnemu patrolowali miasto. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Dodatkowo funkcjonariusze byli wspierani przez śmigłowiec oraz patrole policjantów z zagranicy. Dzisiaj na ulicach Gdańska można było spotkać przede wszystkim funkcjonariuszy z Niemiec, którzy byli obecni w centrum miasta i okolicach stadionu.

Policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

(KWP w Gdańsku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja