Domowa plantacja i ponad 350 porcji marihuany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Domowa plantacja i ponad 350 porcji marihuany

Data publikacji 27.06.2012

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali młodego mężczyznę, u którego w najmowanym mieszkaniu ujawniono domową plantację konopi indyjskich oraz ilość marihuany pozwalającą na uzyskanie ponad 350 porcji handlowych tego narkotyku. Za tego typu czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

25 czerwca 2012 roku około godz. 21:50 funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania mieszkania najmowanego przez 23-latka policjanci ujawnili domową plantację konopi indyjskich oraz susz roślinny w postaci marihuany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 13 krzewów wraz z osprzętem, elektroniczną wagę służącą do porcjowania, młynek do mielenia marihuany, a także ilość tego narkotyku pozwalającą na uzyskanie ponad 350 porcji handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, co 23-latek zamierzał zrobić z taką ilością środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /wm)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja