Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Premier Donald Tusk z wizytą u polskich policjantów w Kosowie

Data publikacji 11.11.2012

W Święto Niepodległości do polskiej bazy "CAMP CHARLIE" w Kosowie przybył z wizytą Donald Tusk. Premierowi towarzyszył m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Arkadiusz Letkiewicz. Celem wizyty były wspólne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Polska jest dzisiaj bezpiecznym państwem i bezpiecznym domem dla swoich obywateli. Ale jak łatwo jest utracić bezpieczeństwo i dobrą reputację, wiedzą mieszkańcy tej ziemi - powiedział w polskiej bazie w Kosowie premier. Podkreślił, że Polacy szczególnie mocno doświadczyli tego, co znaczy konflikt i zagrożenie. - Może dlatego wiemy tak dobrze, że nie ma większego przekleństwa niż konflikt domowy, niż wojna pomiędzy braćmi. Wy dzisiaj tutaj pilnujecie tego, by nie powtórzyło się przekleństwo domowych konfliktów i waśni, które tak bardzo podzieliło i zdewastowało kraje byłej Jugosławii - zaznaczył Donald Tusk.

Donald Tusk spotkał się w Kosowie z policjantami służącymi na misji EULEX (misja Unii Europejskiej) i żołnierzami z kontyngentu KFOR (misja NATO). Wziął też udział we wspólnej mszy świętej za ojczyznę.

Podczas spotkania  Dowódca Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie podinsp. Ireneusz Sieńko przedstawił zadania realizowane w ramach misji stabilizacyjnej na terenie Kosowa przez Polski Kontyngent Policyjny. Następnie, po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, Donald Tusk obejrzał sprzęt i wyposażenie będące na wyposarzeniu Jednostki Specjalnej oraz bazy "CAMP CHARLIE".

Wizytę zakończyło spotkanie z policjantami.

(źródło: KPRM, BMWP KGP)

Powrót na górę strony