Zabezpieczyli podrabianą odzież - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Zabezpieczyli podrabianą odzież

Data publikacji 21.11.2012

Blisko 300 sztuk podrabianej odzieży zabezpieczyli policjanci z Gorzowa Wlkp. To efekt działań, które wczoraj zostały przeprowadzone na przygranicznym bazarze w Słubicach.

Wczoraj (20 listopada 2012 r.) gorzowscy policjanci przeprowadzili działania na przygranicznym bazarze w Słubicach. Akcja policyjnych specjalistów na co dzień zajmujących się zwalczaniem przestępczości związanej z ochroną znaków towarowych poprzedzona była pracą operacyjną. Jej efektem było ujawnienie na dwóch stanowiskach handlowych podrobionej odzieży.

W tej sprawie na gorącym uczynku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47 i 19 lat - ojca i syna, którzy złożyli wyjaśnienia. Łącznie osoby te oferowały do sprzedaży blisko 300 sztuk odzieży - bluz oraz kurtek z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

W działaniach tych uczestniczył także przedstawiciel firm części zabezpieczonej odzieży, który potwierdził, że oferowany do sprzedaży towar jest podrobiony. Łączna wartość rynkowa tych produktów szacowana jest na kilkaset tysięcy złotych. Mężczyźni po przeprowadzonych czynnościach zostali zwolnieni. Wkrótce usłyszą zarzuty za złamanie przepisów ustawy - prawo własności przemysłowej, która za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą regularnie monitorują oferty sprzedaży różnego rodzaju produktów pod kątem ich prawidłowości i legalności, zarówno na rynu internetowym, jak i punktach handlowych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja