Zabezpieczono podróbki za ponad 4 mln złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Zabezpieczono podróbki za ponad 4 mln złotych

Data publikacji 14.12.2012

Towar o wartości rynkowej ponad 4 mln zł zabezpieczyli policjanci KSP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 32 tys. sztuk podrobionych kosmetyków i ponad 2 tys. sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znaleziono w dwóch magazynach i dwóch autach. Funkcjonariusze zabezpieczyli perfumy i wody toaletowe, które oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. W tej sprawie zatrzymano trzy osoby, które wprowadzały podrobione towary do obrotu.

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację o osobach mogących trudnić się handlem podrobionymi towarami. Była ona tym bardziej prawdopodobna, że osoby te były już w przeszłości notowane w związku z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze podjęli obserwację miejsc, w których mogło do takiego procederu dochodzić. Gdy tylko zebrano materiał dowodowy i informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru, przystąpiono do działania. Policjanci udali się do dwóch magazynów znajdujących się na terenie powiatu pruszkowskiego i piaseczyńskiego, bo właśnie tam miał być uprawiany nielegalny proceder.

Przeszukując teren magazynów i dwóch pojazdów funkcjonariusze zwrócili uwagę na kosmetyki i ubrania ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Wygląd towaru wzbudził ich zastrzeżenia. i postanowili dokładniej przyjrzeć się oferowanym do sprzedaży kosmetykom. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Ubrania miały nielegalnie naniesione znaki towarowe światowych producentów.

Nielegalny towar o wartość ponad 4 mln złotych został zabezpieczony. Trzy osoby w wieku od 21 do 48 lat, u których znaleziono "podróbki" będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Zebrany w sprawie materiał wskazuje na to, że zatrzymani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

(KSP / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja