Zabezpieczono podróbki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Zabezpieczono podróbki

Data publikacji 17.12.2012

Policjanci z Koszalina zabezpieczyli wczoraj podrobione perfumy, galanterię, kosmetyki i akcesoria samochodowe znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na nie mniej niż 46 tys. złotych. Sprzedawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z koszalińskiej komendy walczący z przestępczością gospodarczą sprawdzili w niedzielę na koszalińskiej giełdzie wytypowane punkty sprzedaży. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał artykuły bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Na czterech stoiskach policjanci ujawnili ponad 430 sztuk  wyrobów perfumeryjnych, kosmetyków, galanterii oraz akcesoriów i części samochodowych ze znakami znanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Ponadto swoją bardzo niską jakością znacznie odbiegały od tych produkowanych przez markowe firmy. Wartość tych podrobionych artykułów oszacowano na nie mniej niż 46 tysięcy złotych.

Czterech sprzedawców w wieku od 19 do 43 lat, u których zabezpieczono towar, wkrótce usłyszy zarzuty.

Zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja