Handlował podrabianymi perfumami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Handlował podrabianymi perfumami

Data publikacji 08.02.2013

Około 150 flakoników perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek zabezpieczyli w minioną środę chojniccy kryminalni. Policjanci zatrzymali 41-letniego Bydgoszczanina podejrzanego o obrót podrobionym towarem. Mężczyzna z tego przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wartość strat, jakie spowodował swoim działaniem oszacowano na co najmniej 67 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

W środę  (06.02.br.) policjanci  na terenie Chojnic zatrzymali 41-letniego mieszkańca Bydgoszczy, którego podejrzewali o rozprowadzanie artykułów z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. W podręcznym bagażu należącym do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli podróbki perfum znanych światowych marek. Pracujący nad sprawą kryminalni ogółem zabezpieczyli około 150 flakoników.
 
W trakcie dochodzenia policjanci ustalili, że mężczyzna uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu. Od zeszłego roku do chwili zatrzymania wprowadził w Chojnicach do obrotu co najmniej 615 sztuk podrobionych buteleczek o łącznej wartości co najmniej 67 tys. złotych.
 
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja