Nielegalne gry - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne gry

Data publikacji 03.07.2013

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Golubia-Dobrzynia wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Torunia weszli do lokalu, gdzie prowadzono nielegalne gry hazardowe. Dwa automaty do gier trafiły do depozytu służb.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Golubia-Dobrzynia ustalili, że w jednym z lokali na terenie miasta może być prowadzona nielegalna działalność związana z grami losowymi. Po przeanalizowaniu informacji policjanci z Golubia-Dobrzynia wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego w Toruniu wczoraj (2 lipca) weszli do lokalu.

Ustalenia policjantów potwierdziły się. Na miejscu znajdowały się dwa automaty do prowadzenia gier hazardowych o tak zwanych niskich wygranych. W chwili kontroli automaty były podłączone do sieci. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zabezpieczenie dwóch automatów do gier. Do prowadzenia takiej działalności 30-letni właściciel powinien posiadać stosowne pozwolenie, a takiego nie przedstawił funkcjonariuszom. Służba celna będzie szczegółowo wyjaśniać tę sprawę.

Przypomnijmy, kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja