Przejęta kontrabanda - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęta kontrabanda

Data publikacji 04.09.2013

Prawie 15 tysięcy paczek papierosów trafiło w ręce śląskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Stróże prawa na jednej z prywatnych posesji w Czeladzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 39 lat, którzy w garażu przechowywali nielegalny tytoń. Zatrzymanym grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt za kratkami.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Czeladzi, może być przechowywana większa ilość ,,lewych" papierosów. Działania operacyjne potwierdziły uzyskane wcześniej informacje.

Wczoraj stróże prawa w dwóch samochodach oraz garażu na terenie posesji zabezpieczyli blisko 290 000 sztuk papierosów różnych marek, pochodzących zza wschodniej granicy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na blisko 200.000 złotych.

Policjanci w tej sprawie zatrzymali dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej w wieku 34 i 39 lat, którzy usłyszeli już zarzut posiadania nielegalnego towaru. Grozi im teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja