Na portalach sprzedawali fikcyjne samochody - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na portalach sprzedawali fikcyjne samochody

Data publikacji 20.11.2013

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali czterech obywateli Rumunii, którzy na portalach aukcyjnych zamieszczali ogłoszenia o sprzedaży atrakcyjnych samochodów i oszukiwali potencjalnych nabywców. Dwóm zatrzymanym 23 i 32-latkowi zostało przedstawionych 14 zarzutów posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, oszustw przy sprzedaży fikcyjnych samochodów na portalach aukcyjnych. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP ustalili, że na polskich portalach aukcyjnych dochodzi do oszustw przy sprzedaży samochodów przez osoby podające się za obywateli Danii. Jak wynikało z policyjnych ustaleń, sprawcy zamieszczali ogłoszenie o sprzedaży atrakcyjnego samochodu, a następnie prowadząc korespondencję z potencjalnym nabywcą przekonywali go, że samochód znajduje się w Polsce. W sprzedaży miał reprezentować ich jeden ze znanych portali aukcyjnych. Następnie sprawcy podszywali się pod pracowników portalu i informowali nabywcę o konieczności wpłaty należności na wskazany rachunek.

Policyjne działania doprowadziły do zatrzymania w jednym z mieszkań na Białołęce czterech obywateli Rumunii. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilkanaście włoskich i niemieckich dowodów osobistych na różne nazwiska z wklejonymi zdjęciami dwóch z zatrzymanych mężczyzn, dużą ilość sprzętu elektronicznego, telefony, dokumentację bankową, pieniądze w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz samochód, którym mężczyźni przyjechali z Anglii do Polski.

Policjanci ustalili, że mężczyźni na podstawie sfałszowanych dokumentów otworzyli kilka rachunków bankowych w różnych bankach na terenie Warszawy. Następnie wypłacali z tych rachunków pieniądze za sprzedaż fikcyjnych samochodów.

Dwóm zatrzymanym 23 i 32-latkowi zostało przedstawionych 14 zarzutów posługiwania się sfałszowanymi dokumentami, oszustw przy sprzedaży fikcyjnych samochodów na portalach aukcyjnych. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja