Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar wart kilkadziesiąt tysięcy zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar wart kilkadziesiąt tysięcy zł

Data publikacji 03.12.2013

Prawie 300 zegarków i blisko 100 sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli świnoujscy kryminalni. Podróbkami na targowisku handlowała 34-letnia mieszkanka miasta. Szacuje się wstępnie, że straty jakie poniosły firmy w wyniku sprzedawania podróbek wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą skontrolowali pod koniec minionego tygodnia targowisko miejskie w Świnoujściu, sprawdzając tym samym uzyskaną  informację o kobiecie, która miała wprowadzać do obrotu perfumy i zegarki z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Na jednym ze straganów zauważyli kobietę, która oferowała do sprzedaży właśnie takie produkty. Perfumy i zegarki, którymi handlowała były oznaczone znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości były to jedynie podróbki.

Towar został zabezpieczony, natomiast 34-latka niebawem usłyszy zarzuty za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Świnoujscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. Takie kontrole będą  prowadzone cyklicznie.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja