Policjanci otrzymali nowe radiowozy i motocykle - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Policjanci otrzymali nowe radiowozy i motocykle

Data publikacji 12.01.2014

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali 7 nowych radiowozów i 2 motocykle. Sprzęt został zakupiony w ramach Unijnego Programu Bezpieczne Drogi Województwa Łódzkiego.

8 stycznia 2014 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali do dyspozycji 4 nowe radiowozy marki Fiat Ducato 2,3 TD. Pojazdy te służyć będą mundurowym interweniującym w związku z wypadkami drogowymi. Wnętrza specjalistycznych radiowozów zostały wyposażone w nowoczesne profesjonalne biuro (komputery, skanery, aparaty fotograficzne, opóźnieniomierze). Także z zewnątrz inaczej wyglądają niż te, które można dziś spotkać na łódzkich drogach. Pierwszą zasadniczą różnicą jest brak znaku ostrzegawczego na dachu, zamiast którego radiowozy zostały doposażone w niebieskie ledowe sygnały uprzywilejowania oraz belki z wyświetlanymi napisami np. zjedź na lewo

Dodatkowo policjanci otrzymali 3 radiowozy marki Opel Insignia: 2 oznakowane i 1 nieoznakowany. Każdy wyposażony jest w silnik o pojemności 2,0 250 KM, wideorejestrator zamontowany z przodu i tyłu pojazdu. Nowością są wyświetlane na tyle pojazdu napisy np. wyłącz telefon.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Łodzi zostali doposażeni również w 2 motocykle marki Kawasaki. To pojazdy nieoznakowane i wyposażone w wideorejestratory.

Sprzęt ten został zakupiony w ramach Unijnego Programu Bezpieczne Drogi Województwa Łódzkiego.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony