Korupcja i podrobione perfumy o wartości prawie 100 tys. złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Korupcja i podrobione perfumy o wartości prawie 100 tys. złotych

Data publikacji 28.01.2014

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do naruszenia prawa oraz pomocnictwo do popełnienia przestępstwa w związku z przewożeniem towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszał w prokuraturze 43-letni mężczyzna, który wpadł w ręce kryminalnych z Targówka. W jego pojeździe funkcjonariusze ujawnili prawie 1200 butelek z perfumami różnych marek. Wstępnie ich wartość obrotową szacuję się na blisko 100 tys. złotych.

Kilka dni temu kryminalni z Targówka zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w bagażniku i na tylnym siedzeniu pojazdu, którym się poruszał 43-latek dziesięć kartonów, wewnątrz których znajdowały się perfumy różnych marek. W pewnej chwili mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę. Funkcjonariusze poinformowali go, że popełnia przestępstwo i żeby zachował się zgodnie z prawem. Mężczyzna nie reagował, wyjął pieniądze i powiedział, żeby odstąpili od wykonywania czynności służbowych oraz że podzieli się z nimi perfumami.

43-latek został zatrzymany. Kartony wraz z perfumami w ilości prawie 1200 sztuk zostały zabezpieczone. Dalej sprawą zajęli się policjanci z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Wstępnie wartość obrotowa zabezpieczonych perfum została oszacowana na kwotę prawie 100.000 złotych. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzany został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do naruszenia prawa oraz pomocnictwo do popełnienia przestępstwa w związku z przewożeniem towaru z zastrzeżonymi znakami  towarowymi. 43-latek został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju.


(KSP / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja