Policjanci zabezpieczyli podróbki perfum - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki perfum

Policjanci z Nysy razem z funkcjonariuszami z Katowic zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o obrót towarami z podrobionymi znakami handlowymi. Straty, jakie spowodowali na rzecz producentów, sięgają ponad 200 tys. złotych.

W miniony piątek około godz. 17.00 policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Nysie i z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic zatrzymali czterech mężczyzn na gorącym uczynku obrotu podrobionymi perfumami znanych marek. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych, kiedy przeprowadzali transakcję na jednym z parkingów w Nysie. W trakcie przeszukania osobowego BMW, którym poruszali się 23- i 24-letni mieszkańcy woj. śląskiego, policjanci znaleźli 2100 sztuk perfum z najprawdopodobniej podrobionymi znakami towarowymi.

Sprzedający, jak ustalili funkcjonariusze, to zamieszkali czasowo na terenie Nysy obywatele Armenii w wieku 28 i 30 lat. W związku z tą sprawą Nyscy policjanci zabezpieczyli m.in. samochód, perfumy z podrobionymi znakami towarowymi oraz 1500 zł w gotówce. Z ustaleń nyskich policjantów wynika, że straty, jakie ponieśli producenci, wynoszą ponad 200 tys złotych.

W stosunku do wszystkich podejrzanych wszczęto postępowanie w związku z naruszeniem art. 305 ust. 1 i 3 ustawy - prawo własności przemysłowej. Dzięki pracy funkcjonariuszy z Nysy już dzień po zatrzymaniu wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty dokonania obrotu znaczną ilością perfum firm z podrobionymi znakami towarowymi o wartości łącznej przekraczającej 200 tys. złotych.  Jeden z mieszkańców woj. śląskiego w sobotę usłyszał zarzut pomocnictwa przy przestępstwie i opuścił policyjny areszt. Prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

Wczoraj, wobec trzech pozostałych, sąd na wniosek prokuratora zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Wszystkim podejrzanym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja