Kolejne uderzenie w narkobiznes - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 21.02.2014

Kryminalni z Tarnowa zabezpieczyli kilogram marihuany, blisko pół kilograma amfetaminy i ponad 29 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku ze znaleziskiem zatrzymany został 26-letni mieszkaniec Tarnowa. Karany w przeszłości mężczyzna usłyszy zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przechowywania nielegalnych wyrobów tytoniowych. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Na pokaźną ilość narkotyków policjanci natrafili w Tarnowie, w domu, który zatrzymany wykorzystywał do celów przestępczych.  Na miejscu zabezpieczyli kilogram marihuany, blisko pół kilograma amfetaminy i tyleż samo wypełniacza masy narkotyków, wagę dilerską, a także kilka kartonowych pudeł, wypełnionych ponad 29 tys. sztuk papierosów bez akcyzy.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów na lokalny rynek nie trafi 1,5 tysiąca działek narkotyków wartych 45 tysięcy złotych.

Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego od wyrobów tytoniowych podatku oszacowano na ponad 22 tys. złotych.

Podczas zatrzymania próbujący uciec policjantom 26-latekwyrzucił część trzymanego przy sobie "towaru". Ujęty w pościgu, trafił prosto do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie,  gdzie usłyszy zarzuty.

Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja