Chwila do Schengen - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chwila do Schengen

Data publikacji 02.11.2007

Przygotowania do wejścia do strefy Schengen są już zakończone. Wymagały wielu inwestycji. Nie zmarnowano ani jednego euro. 8 października br. Rada Unii Europejskiej w specjalnym raporcie zatwierdziła polskie dokonania w tym zakresie.

Cały artykuł przeczytasz w nowym numerze miesięcznika Policja 997

OSTATNIE STROJENIE

Policjanci dostali już pierwszą partię nowych urządzeń pozwalających im sprawdzać osoby, pojazdy, dokumenty i przedmioty z całej UE – 1500 sztuk MTN (mobilny terminal noszony) i 2200 sztuk MTP – (mobilny terminal przewoźny). MTN jest całkowicie odporny na uderzenia (można nim rzucić o ziemię), a także na deszcz, śnieg, mróz i upał. Jest nieduży, lekki, przystosowany do noszenia na pasie i pozwala w niedługim czasie ustalić informacje o zatrzymanym, legitymowanym, a także o samochodzie, skradzionym przedmiocie itp.

Jeszcze w tym roku Biuro Łączności i Informatyki planuje kupić ponad cztery tysiące MTN. Czy to wystarczy?  

- Nie jest to pytanie do mnie – mówi kom. Andrzej Machnacz, dyrektor BŁiI. – To powinni wiedzieć użytkownicy i powiedzieć nam, czego spodziewają się po danym urządzeniu lub systemie. (…) Wszystko można zrobić, tylko niech powiedzą, czego oczekują(…)

O przygotowaniach policyjnych informatyków i łącznościowców do wejścia Polski do strefy Schengen i przygotowywanych przez BŁiI KGP przedsięwzięciach pisze Tadeusz Noszczyński w listopadowym numerze miesięcznika „POLICJA 997”. Dziennikarz policyjnego miesięcznika osobiście przetestował wytrzymałość nowych urządzeń na uderzenia.

 Miesięcznik "Policja 997" - www.gazeta.policja.pl

 

  • Biuro Łączności i Informatyki planuje kupić jeszcze w tym roku ponad cztery tysiące urządzeń MTN (foto A. Mitura)
  • Urządzenie jest odporne na uderzenia i warunki atmosferyczne i pozwala szybko ustalić informacje o zatrzymanym, legitymowanym, a także o samochodzie czy skradzionej rzeczy. (foto A. Mitura)
Powrót na górę strony
Polska Policja