Aktualności - Archiwum

 • XI Pielgrzymka Środowiska Policyjnego

  W Częstochowie odbyło się XI Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego organizowane przez środowiska policyjne oraz NSZZ Policjantów. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu.

  Dodano: 30.09.2012Katowice
 • Uprawiali konopie, trafili do aresztu

  Kryminalni z Torunia zatrzymali parę, która w wynajmowanym domu uprawiała konopie indyjskie. Dwa pomieszczenia zostały przystosowane do uprawy roślin, a trzecie przeznaczono na suszarnię. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje prokurator.

  Dodano: 30.09.2012Bydgoszcz Wideo
 • Zatrzymany za fałszywy alarm

  Myszkowscy policjanci zatrzymali 52-latka, który powiadomił o podłożeniu bomby na jednej ze stacji paliw na terenie miasta. Jego namierzenie zajęło funkcjonariuszom niespełna dwie godziny. Teraz mężczyzna czeka na spotkanie z prokuratorem. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

  Dodano: 30.09.2012Katowice
 • 124 pseudokibiców zidentyfikowanych

  Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 124 osoby. 115 zobowiązanych było do stawia się w komendach policji na dozór.

  Dodano: 29.09.2012Bydgoszcz
 • Zatrzymany za rozboje z użyciem noża

  Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady, podczas których sprawca groził swoim ofiarom użyciem noża. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 29.09.2012Wrocław Wideo
 • Większość Polaków dobrze ocenia pracę Policji

  68 proc. Polaków dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 5-16 września 2012 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media i wojsko.

  Dodano: 29.09.2012KGP
 • Kolejni pseudokibice zatrzymani

  Przemyscy policjanci zatrzymali kolejnych pięciu pseudokibiców piłkarskich drużyn. Jest to następstwo wydarzeń i łamania prawa w trakcie środowego meczu V ligi okręgowej. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze zatrzymania.

  Dodano: 29.09.2012Rzeszów
 • Policyjne zabezpieczenie zgromadzenia - nie odnotowano poważnych incydentów

  Stołeczni policjanci zabezpieczali dziś w Warszawie zgromadzenie publiczne, którego uczestnicy maszerowali z Placu Trzech Krzyży na Plac Zamkowy. Podczas prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. W trakcie zgromadzenia z ruchu pojazdów wyłączone były okolice Placu Trzech Krzyży, odcinek Alej Jerozolimskich oraz część Traktu Królewskiego.

  Dodano: 29.09.2012KSP
 • Mistrzostwa Policji w Karate i Judo

  W Szkole Policji w Katowicach odbyły się IX Mistrzostwa Policji w Karate oraz IX Mistrzostwa Policji w Judo zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Medale zwycięzcom wręczali: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp.Roman Rabsztyn oraz Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta. Gościem specjalnym była Beata Maksymow – trzykrotna mistrzyni Europy i dwukrotna mistrzyni świata w judo.

  Dodano: 29.09.2012Katowice Wideo
 • Finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2012”

  Już po raz 25 najlepsi funkcjonariusze drogówki stanęli w zawodach o tytuł „Policjanta ruchu drogowego”. Zawodnicy mięli do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzały ich umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł najlepszego zdobył w tym roku mł. asp. Marek Niedziela z KWP w Lublinie. Gratulujemy!

  Dodano: 28.09.2012KGP Wideo
 • Międzynarodowa konferencja dotycząca handlu ludźmi

  Dziś zakończyła się trzydniowa międzynarodowa konferencja dotycząca współpracy polsko-ukraińskiej w zakresie zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele polskiej i ukraińskiej policji.

  Dodano: 28.09.2012Szczecin
 • Zatrzymali małżeństwo podejrzane o uprawę konopi indyjskich

  Nidziccy kryminalni na terenie powiatu zatrzymali małżeństwo podejrzane o uprawę konopi indyjskich. Para na prywatnej posesji w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu uprawiała sadzonki konopi, które następnie wysiewała w różnych punktach w niedużej odległości od zabudowań. Policjanci na trzech plantacjach zabezpieczyli 42 dorastające krzewy, susz oraz „rozsadę” do kolejnych wysiewów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych roślin i suszu może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dodano: 28.09.2012Olsztyn
 • Policjanci zlikwidowali domową plantację narkotyków

  43-letni bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu po tym, jak w jego mieszkaniu kryminalni ujawnili plantację konopi indyjskich. Mężczyzna usłyszy zarzut uprawy środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 28.09.2012Bydgoszcz Wideo
 • Policjanci przechwycili blisko 2,5 tys. porcji narkotyków

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 6 osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli blisko 2,5 tys. porcji marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi nawet do 3 lat więzienia.

  Dodano: 28.09.2012Wrocław
 • Suwalscy policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z Suwałk zatrzymali trzech młodych mężczyzn i zabezpieczyli blisko 600 gramów marihuany. 22, 24 i 25-latek trafili do policyjnego aresztu. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

  Dodano: 28.09.2012Białystok
 • Ratowali z płonącego auta

  Dzisiejszej nocy w Szczecinie doszło do wypadku samochodowego. Chwilę po zdarzeniu auto stanęło w płomieniach, przypadkowy świadek powiadomił policjantów, którzy wspólnie ze zgłaszającym wyciągnęli mężczyznę z płonącego auta, pasażerka wyszła o własnych siłach.

  Dodano: 28.09.2012Szczecin
 • Odzyskali skradziony samochód

  Wczoraj policjanci z Gubina zabezpieczyli samochód osobowy marki Audi A4 skradziony w nocy z 25 na 26 września 2012 roku koło Zielonej Góry. Do tej sprawy zatrzymano trzech mężczyzn - mieszkańców miasta i gminy Gubin. Czynności w tej sprawie prowadzą wspólnie policjanci gubińscy i zielonogórscy.

  Dodano: 28.09.2012Gorzów Wlkp.
 • Drugi dzień konkursu „Policjant RD”

  Drugiego dnia zmagań o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego 2012” funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami kierowania ruchem na skrzyżowaniu w Warszawie oraz w jeździe sprawnościowej motocyklem na placu manewrowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

  Dodano: 27.09.2012KGP Wideo
 • Zabezpieczyli kontrabandę

  Ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci i celnicy. Część kontrabandy została zabezpieczona na posesji w powiecie sochaczewskim, natomiast druga część w trakcie kontroli samochodu w powiecie przasnyskim.

  Dodano: 27.09.2012Radom
 • Kradł auta w warunkach recydywy

  Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzieże aut. Funkcjonariusze odzyskali cztery skradzione auta a także zabezpieczyli dwa samochody, w których stwierdzili ingerencję w numery VIN. Zatrzymany gdańszczanin usłyszał zarzuty za kradzież z terenu Osowy skody fabii wartej 20 tys. zł. Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna ma na swoim koncie więcej takich kradzieży, a cały proceder przestępczy uprawiał podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, którą miał zasądzoną do 2026 r. Wczoraj sąd zadecydował o powrocie recydywisty do aresztu.

  Dodano: 27.09.2012Gdańsk Wideo
 • Kradli paliwo wynajętymi samochodami

  W ręce bytomskich kryminalnych wpadli dwaj mieszkańcy Piekar Śląskich podejrzani o kradzieże paliwa na stacjach oraz włamanie sklepowe. Wypożyczali oni samochody, przypinali do nich rejestracje z innych pojazdów i - tankując je - odjeżdżali, nie płacąc za paliwo. Zatrzymanym w sprawie mężczyznom grożą kary do 10 lat więzienia.

  Dodano: 27.09.2012Katowice
 • Misja Ewaluacyjna Schengen w Polsce

  27 września, całodniowym spotkaniem w Komendzie Głównej Policji, rozpoczęła się Misja Ewaluacyjna Schengen w Polsce. Podczas spotkania przedstawiane są informacje o pracy komórek Policji i Straży Granicznej, szczególnie w aspekcie działań w ramach strefy Schengen. Przedstawiciele Biur KGP odpowiadają na szereg szczegółowych pytań zadawanych przez ekspertów misji, będących funkcjonariuszami służb innych państw UE i pracownikami instytucji unijnych. W kolejnym etapie misji, unijni ewaluatorzy odwiedzą terenowe placówki Policji.

  Dodano: 27.09.2012KGP
 • Policjanci doprowadzili do prokuratury podejrzanych o rozbój

  Bydgoscy policjanci rozwikłali sprawę tajemniczej śmierci mężczyzny. Zatrzymani w wieku 18 i 19 lat usłyszeli zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje prokurator.

  Dodano: 27.09.2012Bydgoszcz Wideo
 • Kilkaset porcji syntetycznej heroiny nie trafi już na ulice

  Policjanci wydziału dw. z przestępczością narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku przeprowadzonej realizacji operacyjnej przechwycili narkotyki, głównie w postaci syntetycznej heroiny, ale także amfetaminy oraz marihuany. Z zabezpieczonej ilości środków odurzających można było uzyskać około 400 porcji handlowych. W sprawie zatrzymano pięć osób, podejrzewanych o posiadanie narkotyków i handel nimi. Zatrzymani to mieszkańcy powiatów wrocławskiego i wołowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

  Dodano: 27.09.2012Wrocław
 • Konfrontacja pseudokibiców?

  Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, którzy wracali do jednostki z działań prowadzonych z CBŚ, zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na skrzyżowaniu zaatakowali kierowcę. Zatrzymani to osoby notowane wcześniej przez policję w związku z konfliktami z prawem oraz powiązaniami ze środowiskiem łódzkich pseudokibiców.

  Dodano: 27.09.2012Łódź
 • Policjanci dotrzymali słowa

  Policjanci z Bełżyc wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do szkoły podstawowej w Warszawiakach. Ich łupem padła m.in. szafa pancerna z paczkami na św. Mikołaja dla 46 dzieci. Dzięki wspólnej akcji, o której lubelska policja informowała 14 grudnia ubiegłego roku, dzieci otrzymały nowe podarunki. Funkcjonariusze obiecali wówczas, że sprawcy nie unikną kary. Dwóch z zatrzymanych przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze. Trzeci z nich obecnie przebywa w areszcie śledczym za inne przestępstwa. Za kradzież z włamaniem podejrzanym grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.09.2012Lublin
 • Areszt dla dwóch braci handlujących narkotykami

  Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z antyterrorystami zatrzymali dwóch braci podejrzanych o handel znaczną ilością narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynika, że obaj stanowili główny trzon przywódczy grupy, którą od kilku miesięcy rozpracowują funkcjonariusze. Mężczyźni decyzją sądu trafili tymczasowo na 3 miesiące do aresztu.

  Dodano: 27.09.2012Bydgoszcz Wideo
 • Oficer Łącznikowy Policji bułgarskiej odznaczony Medalem za Zasługi dla Policji

  Dzisiaj nadinspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji w obecności przedstawicieli BMWP KGP odznaczył Medalem Za Zasługi dla Policji pułkownika Slavcho Vaseva, Oficera Łącznikowego bułgarskiej Policji. Uroczystość związana była z zakończeniem misji Pana Slavcho Vaseva jako Oficera Łącznikowego w Polsce.

  Dodano: 27.09.2012KGP
 • Zatrzymani za handel narkotykami i wymuszenia rozbójnicze

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy są podejrzani o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Część z nich usłyszała zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi, a także wymuszeń rozbójniczych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę 12 lat pozbawienia wolności.

  Dodano: 27.09.2012CBŚP , Olsztyn
 • „Falkon” udawał niepełnosprawnego, aby uniknąć zatrzymania

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali 38-letniego Marka L., ps. Falkon. Sądy okręgowy i rejonowy w Kaliszu wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania i list gończy w związku z przestępstwami, jakie miał na koncie. Mężczyzna był poszukiwany między innymi za groźby karalne, fałszowanie pieniędzy, rozboje i wymuszenia rozbójnicze.

  Dodano: 27.09.2012CBŚP
<<
<
1
...
 
 

Kategorie