Aktualności

Policjanci uratowali 84- letniej kobiecie życie
Skrajnie wyczerpaną i wyziębioną 84-letnią kobietę znaleźli w jej własnym domu makowscy policjanci. Życie uratowali jej sąsiedzi, których zaniepokoiło to, że od kilku dni staruszka nie odbiera mleka, które codziennie jej przynoszą. O swoich spostrzeżeniach zawiadomili policję.
W poniedziałek po godzinie 20.00 sąsiedzi 84-letniej mieszkanki gminy Różan zawiadomili telefonicznie dyżurnego komendy, że od kilku dni nie widzieli mieszkającej obok starszej kobiety. Zaniepokoili się, ponieważ zwykle codziennie odbiera spod drzwi mleko, które jej zostawiają. Jednak od soboty nikt mleka nie zabrał, a staruszka nie reaguje na pukanie ani nawoływania.
Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Policjanci z posterunku w Różanie, zauważyli przez okno leżącą na łóżku kobietę, która nie reagowała na żadne sygnały. W związku z tym, iż liczyła się każda minuta i istniało podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia kobiety, policjanci wyważyli okno, przez które dostali się do wnętrza domu. Kobieta była skrajnie wychłodzona, a kontakt z nią był utrudniony. Natychmiast wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które udzieliło kobiecie pomocy medycznej.
Policja apeluje do wszystkich o przekazywanie informacji o osobach, które ze względu na swoją sytuację życiową lub okoliczności, są narażone na zamarznięcia, pod nr tel. 997 lub 112. Pamiętajmy, że taka informacja może uratować życie.
(KWP w Radomiu / ep)
Video
- Defibrylator AED – jak ratować ludzkie życie? Film szkoleniowy
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
Aktualności z województw
- Wrocław - 23.05.2012Uwaga na fałszywych kontrolerów gaśnic
- Bydgoszcz - 23.05.2012Pobili gimnazjalistę, bo nie chciał dać telefonu
- Opole - 23.05.2012Odpowie za posiadanie kokainy
- KSP - 23.05.2012Areszt za groźby
- KSP - 23.05.2012Odpowiedzą za włamanie do mieszkania
- Bydgoszcz - 23.05.2012Zakaz stadionowy za odpalenie świecy dymnej
- Opole - 23.05.2012Hodował marihuanę
- Wrocław - 23.05.2012Zatrzymani za przestępstwa gospodarcze
- Bydgoszcz - 23.05.2012Sprawcy pobicia zatrzymani
- Olsztyn - 23.05.2012Myślał, że w kominiarce będzie bezkarny
























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej