Koszaliński policjant ponownie pływackim mistrzem

Data publikacji 28.11.2011

Starszy sierżant Łukasz Pańczyszyn od trzech lat nie ma sobie równych. I tym razem zdeklasował pozostałych zawodników, zdobywając najlepsze medalowe miejsca w Otwartych Mistrzostwach Policji i Straży Pożarnej w Pływaniu zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

W ubiegłą sobotę basen Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie stał się sportową areną, na której konkurowali ze sobą najlepsi pływacy zatrudnieni w resorcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do rywalizacji stanęło około 120 osób, w tym policjanci, strażacy, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu i Centralnego Biura Śledczego. Pojawili się nawet strażnicy miejscy.

W trakcie kilku godzin sportowych zmagań koszaliński policjant był bezkonkurencyjny. Na podium stawał czterokrotnie. Trzy razy na jego szyi zawisły złote medale. Pierwszy za pokonanie dystansu 100 m stylem zmiennym (czas 1:02.88), drugi za 50 m stylem dowolnym (czas 24.65) i trzeci za 50 m stylem motylkowym (czas 26.65). Czwarty medal zdobył jako zawodnik policyjnej sztafety, w której razem z kolegami wywalczył medalowy brąz. To jednak nie koniec jego sportowych tytułów. St.sierż. Łukasz Pańczyszyn wybrany został najlepszym zawodnikiem całych zawodów oraz najlepszym zawodnikiem spośród startujących policjantów. W tym drugim przypadku puchar ufundował Komendant Główny Policji.

St. sierż. Łukasz Pańczyszyn pływa od ponad 10 lat. Zaczynał jako uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Koszalinie. Gdy wstąpił do służby pływanie stało się pielęgnowanym hobby. Policjant od trzech lat startuje w wymienionych zawodach. W tym czasie przywiózł ze Szczytna 11 medali i 4 puchary. Na tym jednak jego sportowe ambicje i marzenia się nie kończą. Teraz przygotowuje się do Mistrzostw Europy Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbędą się za dwa lata w Irlandii.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i dumni jesteśmy, że w szeregach Policji znajdują się ludzie z pasją i sportowym zacięciem.