Aktualności

Ukradł, a później usiłował przekupić
Policjanci ze świeckiej "drogówki" odzyskali volkswagena golfa, który - jak się okazało - został skradziony kilka godzin wcześniej w Niemczech. Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać auto do kontroli na krajowej "jedynce", jednak kierujący nie zareagował na wyraźne ich polecenie i zaczął uciekać. Gdy został zatrzymany, usiłował jeszcze wręczyć policjantom łapówkę.
Wczoraj (7.12) około 12:00 w Morsku, w powiecie świeckim, policjanci z tamtejszej drogówki usiłowali zatrzymać do kontroli jadącego krajową "jedynką" volkswagena golfa. Mimo wyraźnego sygnału funkcjonariusza kierujący nie zareagował i zaczął uciekać w kierunku Gdańska. Policjanci ruszyli więc w pościg. Kierowca widząc, że nie jest w stanie uciec mundurowym, zatrzymał się w Nowych Marzach. Wkrótce wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Okazało się, że auto zostało skradzione w Niemczech kilka godzin wcześniej.
Kierowca, 20-letni obywatel Litwy, trafił do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty popełnienia dwóch przestępstw: kradzieży z włamaniem i przekupstwa, ponieważ usiłował jeszcze wręczyć funkcjonariuszom 170 zł "w zamian za wypuszczenie".
Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
(KWP w Bydgoszczy / mg)
Video
- Defibrylator AED – jak ratować ludzkie życie? Film szkoleniowy
- Ucieczkę przed policjantami motocyklista zakończył w rowie
- Brawurowa jazda motocyklistów
- Wykroczenie na niebezpiecznym odcinku drogi
- Biły się przed komendą
- Pomóżmy seniorom, aby nie padli ofiarami oszustów!
- Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość
- Doskonalą swoje umiejętności w CSP
- Warsztaty szkoleniowe z zakresu medycyny taktycznej
- Przygotowania policjantów do EURO 2012
- Lotnictwo w Policji
- Przekroczył prędkość o 100 kilometrów
Aktualności z województw
- Wrocław - 23.05.2012Uwaga na fałszywych kontrolerów gaśnic
- Bydgoszcz - 23.05.2012Pobili gimnazjalistę, bo nie chciał dać telefonu
- Opole - 23.05.2012Odpowie za posiadanie kokainy
- KSP - 23.05.2012Areszt za groźby
- KSP - 23.05.2012Odpowiedzą za włamanie do mieszkania
- Bydgoszcz - 23.05.2012Zakaz stadionowy za odpalenie świecy dymnej
- Opole - 23.05.2012Hodował marihuanę
- Wrocław - 23.05.2012Zatrzymani za przestępstwa gospodarcze
- Bydgoszcz - 23.05.2012Sprawcy pobicia zatrzymani
- Olsztyn - 23.05.2012Myślał, że w kominiarce będzie bezkarny
























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej