Aktualności
Sprawca napadu na taksówkarza w rękach Policji
Napad na taksówkarza w Nowym Sączu. Sprawca został zatrzymany wkrótce po dokonanym napadzie. Może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
[27 stycznia br.] przed godz. 20.00 oficer dyżurny sądeckiej Policji został telefonicznie poinformowany przez jadącą samochodem kobietę, że została ona zatrzymana w miejscowości Jamnica przez mężczyznę, który był cały pokrwawiony i znajdował się w bardzo ciężkim stanie. Ponadto przekazał jej informację, ze został zaatakowany w swoim samochodzie przez nieznanego mężczyznę. Kobieta natychmiast swoim samochodem zabrała rannego do Szpitala Miejskiego w Nowym Sączu, gdzie stwierdzono, że posiada on liczne rany kłute tułowia przebite płuco i wymaga natychmiastowego zabiegu operacyjnego. W rejon miejsca zdarzenia zostały wysłane patrole Policji, które na bocznej drodze ujawniły samochód osobowy m-ki Opel należący do jednej z sądeckich korporacji taksówkarskich. Samochód pozostawiony został z włączonym silnikiem, z zapalonym światłami i otwartymi drzwiami od strony kierowcy. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo- śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia.
Już kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili sprawcę napadu oraz miejsce, gdzie może przebywać. Zatrzymany został 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.
Sprawa wymagała wielkiego zaangażowania policjantów, gdyż informację dotyczące sprawcy były jedynie szczątkowe, pomimo tego meżczyzna został zatrzymany. Już w trakcie rozpytania zatrzymany mężczyzna opisał przebieg zdarzenia, jak i wskazał miejsce porzucenia swojej odzieży, skradzionego portfela należącego do taksówkarza, jak i noża, którym miał zadawać ciosy. We wskazanym miejscu odnaleziono wszystkie te przedmioty.
Taksówkarz, 59-letni mężczyzna przeszedł operację, jego stan zdrowia jest oceniany jako stabilny i nie zagrażajacy bezpośrednio jego życiu.
Zatrzymany 28-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie zostanie mu postawiony zarzut - najprawdopodobniej usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.
KWP Kraków/gp
Video
- Wspólna wymiana doświadczeń
- IV Zimowy Festyn Policyjny na Czarnej Górze
- Ratowanie osób na zamarzniętym zbiorniku wodnym
- Pościg za nietrzeźwym w centrum Warszawy
- Jak udzielić pierwszej pomocy ofierze mrozu?
- Policyjna Alfa 159 w rytmie miasta
- "Bezpieczne Ferie 2012"
- Nadmierna prędkość i nadmiar pasażerów
- Narkotyki za 1,2 mln zł przejęte przez CBŚ na toruńskich Bielanach
- Ślubowanie nowych policjantów
- Nowy szef polskiej Policji
- Fajerwerki - jak bawić się bezpiecznie
Aktualności z województw
- Olsztyn - 22.02.2012Ukradli pieniądze, biżuterię... i sklepowego manekina
- Bydgoszcz - 22.02.2012Dzięki policjantom nie doszło do pożaru
- Gorzów Wlkp. - 22.02.2012Okradali transport
- Lublin - 22.02.2012Zabrał nastolatkowi crossowy rower, został już zatrzymany
- Gorzów Wlkp. - 22.02.2012Zatrzymani 3 bracia, kradli i wypalali kable
- Wrocław - 22.02.2012Ukradł 46 kratek żeliwnych
- Wrocław - 22.02.2012Pijany dziadek opiekował się trójką wnucząt
- Wrocław - 22.02.2012Na zimowisko zabrał narkotyki
- Rzeszów - 22.02.2012Policjanci zatrzymali przemytnika
- KSP - 22.02.2012Próbowali oszukać bank na 50 tys. złotych
























do góry
mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej