Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar

Data publikacji 24.06.2014

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali cztery osoby podejrzewane o wprowadzanie do obrotu towaru z podrabianymi znakami towarowymi oraz tytoniem bez akcyzy. Policjanci zabezpieczyli ponad 780 produktów o wartości ponad 20,3 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło w centrum miasta i na osiedlu Pogodnie, gdzie prowadzona była sprzedaż. Policjanci zabezpieczyli towar znanych światowych marek o wartości ponad 20 tys. zł. W tej sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 38 do 52 lat, którzy sprzedawali perfumy z podrobionymi znakami towarowymi.

Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczenia należącego do jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli ponad 20 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Wszyscy czterej zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, który posiadał nielegalny tytoń dodatkowo odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara grzywny, 3 lata pozbawienia wolności albo obie kary łącznie.

(KWP w Szczecinie / gm)

Powrót na górę strony