Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legnicka policjantka będzie francuskim oficerem

Data publikacji 25.06.2014

Funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, aspirant Aneta Bronkiewicz, po bardzo trudnej procedurze kwalifikacyjnej została zakwalifikowana na kurs oficerski do Krajowej Wyższej Szkoły Policji we Francji. Policjantka jest jedną z dwóch Europejek, które zdały egzamin, zostały przyjęte i będą teraz uczyć się we francuskiej szkole Policji.

Aspirant Bronkiewicz odpowiedziała na ogłoszenie o naborze zamieszczone przez Ambasadę Francji. Po wstępnej rozmowie kwalifikacyjnej w języku francuskim, którą prowadził Oficer Łącznikowy Ambasady, została zakwalifikowana do dalszego etapu rekrutacji. Egzaminy nie były łatwe. Podzielone były na dwie części. Pierwszą trwającą ponad cztery godziny, która dotyczyła biegłej znajomości języka francuskiego i drugą część, stricte zawodową.

Legnicka policjantka, jako jedyna Polka, zdała egzamin. Jest również jedną z dwóch Europejek, które będą uczyć się we Francuskiej Akademii Policyjnej. Oprócz naszej funkcjonariuszki zakwalifikowali się tam m.in. policjant z Bułgarii i z kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Na co dzień aspirant Aneta Bronkiewicz pełni służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony