Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Policjant Ruchu Drogowego” - XXVII Ogólnopolski Konkurs

Data publikacji 26.06.2014

To już trzeci i ostatni dzień zmagań policjantów w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, który po raz pierwszy w historii odbywa się w Gdańsku. Reprezentanci poszczególnych komend wojewódzkich Policji rywalizują o tytuł najlepszego w Polsce Policjanta Ruchu Drogowego. Po przewidzianych na dzisiaj konkurencjach wyłonieni zostaną zwycięzcy i odbędzie się uroczyste zakończenie konkursu.

Dzisiaj ostatni, trzeci dzień zmagań konkursowych, w którym policjanci ruchu drogowego bedą odbywali jazdę sprawnościową samochodem służbowym przy ulicy Żaglowej 11. W drugim dniu konkursu odbyło się kierowanie ruchem na skrzyżowaniu ul. Świętojańskiej z 10 lutego w Gdyni oraz sprawnościowa jazda motocyklem służbowym. Pierwsza konkurencja mimo sporego ruchu przebiegła bez komplikacji. Natomiast druga konkurencja była bardzo wymagająca. Tor skonstruowany przez specjalistów z ruchu drogowego stanowił nie lada wyzwanie dla uczestników konkursu.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od uroczystego otwarcia konkursu przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego. Następnie policjanci zmagali się z testem wiedzy i rywalizowali na strzelnicy.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że tegoroczny konkurs rozegrany zostanie podczas XIII Bałtyckich Targów Militarnych „BALT-MILITARY-EXPO” na terenie Centrum Kongresowo-Wystawienniczego AmberEXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. Tam też odbędzie się ceremonia zakończenia konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

(KWP w Gdańsku / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.05 MB)

Powrót na górę strony