Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kantor

Data publikacji 26.06.2014

Łódzcy policjanci zatrzymali w Trójmieście 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o napad na kantor i kradzież znacznej sumy pieniędzy. Mężczyzna ukrywał się razem z 19-letnią konkubiną. Funkcjonariusze odzyskali m.in. ponad 95 tys. zł w gotówce, biżuterię i samochód BMW zakupione za zrabowane pieniądze. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, z użyciem niebezpiecznego narzędzia nawet do lat 15.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca 2014 r. około 11:00 w kantorze przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Wówczas do punktu wymiany walut wszedł mężczyzna, który początkowo wyraził chęć zakupu gotówki. Po chwili wyciągnął z torby przedmiot przypominający broń i grożąc jego użyciem zażądał pieniędzy. Po chwili wyszedł z łupem i pobiegł ulicą Przybyszewskiego w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Wszystko trwało zaledwie kilka minut Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia  przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i nagranie monitoringu. Przesłuchali także świadków. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawcą był mężczyzna w wieku około 40 lat, który próbował maskować się czapką „bejsbolówką” oraz ciemnymi okularami.

Od początku w działania zaangażowali się policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Łodzi. Ich żmudna praca doprowadziła do wytypowania podejrzewanego łodzianina. 46-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. W lutym tego roku opuścił zakład karny.

Aktualne ustalenia śledczych wskazywały na to, że podejrzewany ukrywa się wraz z konkubiną w domu wynajętym w willowej dzielnicy Gdyni. 25 czerwca 2014 roku, przed południem, wpadł w zasadzkę. W zatrzymaniu na Pomorzu oprócz policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu łódzkiej komendy miejskiej i Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej w Łodzi brali także udział gdańscy antyterroryści. Istniało podejrzenie, że 46-latek dysponuje bronią palną. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony kiedy BMW, którym się poruszał zostało otoczone na zablokowanej ulicy, a on sam sprawnie obezwładniony bez żadnych szans na ucieczkę.

Podczas przeszukań auta i wynajętego domu śledczy znaleźli ponad 95 tysięcy złotych w plikach z banderolami oraz m.in. biżuterię i telewizor zakupiony najprawdopodobniej za skradzione z kantoru pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli także BMW 5 nabyte kilka dni po napadzie za ponad 43 tysiące złotych.

Podejrzewany jest przesłuchiwany przez prokuratora. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, z użyciem niebezpiecznego narzędzia nawet do lat 15. Decyzje co do zarzutów wobec 19-latki zostaną podjęte jeszcze dzisiaj.

(KWP w Łodzi / mw)

Film Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kantor

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali sprawcę napadu na kantor (format flv - rozmiar 18.4 MB)

Powrót na górę strony