Aktualności

Policjanci zatrzymali 2 podejrzanych o kradzieże samochodów

Data publikacji 02.07.2014

Policjanci z Poznania zatrzymali w ostatnim tygodniu czerwca dwie osoby podejrzewane o kradzieże samochodów. Zostali złapani, gdy próbowali włamać się do skody zaparkowanej na jednym z parkingów w Poznaniu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mają na koncie również inne przestępstwa. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP, w dniach 24-27 czerwca prowadzili działania wymierzone w środowisko osób zajmujących się przestępczością samochodową.

Funkcjonariusze, na podstawie uzyskanych informacji, zatrzymali na Grunwaldzie 2 osoby, które usiłowali włamać się do skody na osiedlowym parkingu. Są to 30-letni mieszkańcy Poznania, dobrze znani policjantom zwalczającym przestępczość samochodową. Znaleziono przy nich przedmioty, którymi posługiwali się podczas przestępstw.

Podczas przesłuchania podejrzanych policjanci ustalili również, że mają oni związek z kradzieżą audi A3 z parkingu przy poznańskiej Ławicy. Doszło do niej w nocy z 22 na 23 czerwca.

Niezależnie od tych działań policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu na terenie województwa wielkopolskiego znaleźli i zabezpieczyli dziuplę samochodową. W wyniku ustaleń funkcjonariusze powiązali obie te sprawy. Obecnie procesowe czynności wykonuje Komenda Miejska w Poznaniu.

Dodatkowo śledczy dowiedzieli się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn 2 tygodnie wcześniej ukradł mazdę na terenie Nowego Miasta w Poznaniu. Został zatrzymany po pościgu przez policjantów z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie w pobliżu miejscowości Wojnowo.

Zatrzymani mężczyźni decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Usłyszeli zarzuty 4 kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony