Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

Data publikacji 03.07.2014

Już po raz szósty rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 19 drużyn. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami została drużyna Wydziału Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody.

W czerwcu rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. W zawodach zorganizowanych już po raz szósty, na obiektach sportowych dolnośląskiej Policji przy ul. Krupniczej, wzięła udział rekordowa liczba aż 19 zespołów i blisko 180 zawodników. W turnieju uczestniczyło 14 drużyn z Wrocławia oraz 5 drużyn reprezentujących jednostki z poza Wrocławia: Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Jawora, Wołowa i Trzebnicy.

Drużyny podczas oficjalnego losowania podzielone zostały na dwie grupy rozgrywkowe, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. W sumie w fazie grupowej rozegranych zostało ponad 80 meczy. Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z grupy.

Z pierwszej grupy do półfinałów awansowały drużyny z Wałbrzycha i reprezentacja Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego połączonego z Wydziałem do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP we Wrocławiu. Natomiast z drugiej grupy awansowały reprezentacje Wołowa połączona z Wydziałem Konwojowym KWP oraz Wydział Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu.

Mecze półfinałowe były bardzo zacięte, a zwycięzcami tej rywalizacji zostały drużyny Wydziału Kadr i Szkolenia oraz reprezentacja Wołowa. Obie drużyny spotkały się w finale walcząc o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja Wydziału Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu, która pokonała swoich rywali 2:0.

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i medali dla najlepszych drużyn wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - insp. Wojciech Ołdyński. Na ceremonii zakończenia rozgrywek wśród zaproszonych gości pojawili się również: Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Andrzej Basztura, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu podkom. Agnieszka Wesołowska i Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP podinsp. Mirosław Mulczyk.

Nagrodę specjalną otrzymała drużyna z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki – dla najwaleczniejszego zespołu turnieju.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.