Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalali - są w rękach Policji

Data publikacji 04.07.2014

Na prawie 60 tys.zł oszacowano straty spowodowane podpaleniami kontenerów na śmieci. W ręce policjantów wpadli podejrzani o te czyny młodzi mieszkańcy Opola. Obaj usłyszeli po 9 zarzutów w tej sprawie. Niszczenie cudzego mienia zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Od lutego do czerwca br. policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących podpaleń kontenerów na śmieci. Do zdarzeń dochodziło głównie na terenie osiedla Armii Krajowej w Opolu. Poszkodowani w tej sprawie - administracje osiedli, wspólnoty mieszkaniowe oraz firma zajmująca się wywozem nieczystości oszacowali swoje straty na prawie 60 tys. złotych.

Działania prowadzone przez kryminalnych z Komisariatu II Policji w Opolu pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzewanych o zniszczenia mienia. Zatrzymani to 15 i 19-latek z Opola. Obaj usłyszeli już po 9 zarzutów zniszczenia cudzego mienia, do których się przyznali. Policjantom tłumaczyli, że nudzili się i chcieli popatrzeć na akcję gaśniczą prowadzoną przez strażaków.

Teraz 19-latek musi liczyć się z grożącą za taki czyn karą do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 15-latek odpowie za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony