Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Probowali napaść na kantor - zostali zatrzymani

Data publikacji 07.07.2014

Tymczasowy areszt na 3 miesiące zastosował sąd wobec trzech mężczyzn zatrzymanych przez wrocławskich policjantów. Mężczyźni są podejrzani o usiłowanie napadu rabunkowego na kantor wymiany walut. Dwóm zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili także kradzież pieniędzy z innego wrocławskiego kantoru. Za czyny, o które są podejrzani, zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku, w wyniku podjętych działań operacyjnych, ustalili, a następnie zatrzymali trzech mężczyzn zamieszanych w usiłowanie napadu rabunkowego na jeden z kantorów wymiany walut, funkcjonujących na terenie tej dzielnicy. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia, w wieku 20, 21 i 66 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

30 czerwca po godzinie 22.00 do kantoru wszedł zamaskowany mężczyzna, który psikając gazem i szarpiąc się z pracownicą, usiłował ukraść pieniądze. W tym czasie dwóch pozostałych zatrzymanych, ubezpieczało go na zewnątrz. Po tym, jak napastnikowi nie udało się ukraść pieniędzy, cała trójka uciekła z miejsca zdarzenia.

Kobieta pracująca w kantorze powiadomiła o napadzie policję. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie zajęli się sprawą. Zaczęli wyjaśniać wszystkie okoliczności zaistniałego przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie informacji zebranych w wyniku prowadzonych działań operacyjnych oraz analizy zgromadzonego materiału, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanych o to przestępstwo.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że dwaj młodsi podejrzani oprócz usiłowania napadu na kantor, mają także na swoim koncie kradzież pieniędzy z innego wrocławskiego kantoru. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutów. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec całej trójki, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

(KWP we Wrocławiu / gm)

Powrót na górę strony