Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wkrótce otwarcie przebudowanej i wyremontowanej komendy w Sępólnie Krajańskim

Data publikacji 10.07.2014

Tegoroczne wojewódzkie obchody Święta Policji w kujawsko-pomorskim odbędą się 18 lipca w Sępólnie Krajeńskim. W mieście przygotowano oficjalne uroczystości połączone z wręczeniem awansów i odznaczeń. Dla mieszkańców policjanci przygotowali wspaniały festyn w okolicach mola. Tego dnia oficjalnie otworzona zostanie także nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim już niedługo pracować będą w gruntownie wyremontowanej i rozbudowanej siedzibie przy ul. Kościuszki 6-8. W nowoczesnych warunkach przyjmowani będą także interesanci, na zadowoleniu których policjantom szczególnie zależy.

Decyzja o konieczności remontu dotychczasowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim oraz jej rozbudowy zapadła jakiś czas temu. Na ten cel należało wygospodarować środki z budżetu kujawsko-pomorskiej Policji. Ostatecznie inwestycja kosztowała ponad 6,8 milionów złotych. W ramach generalnego remontu zmodernizowano i gruntownie przebudowano dotychczasową siedzibę komendy, w której pracuje ponad 60 policjantów i pracowników cywilnych.

Teraz nowy obiekt spełniać będzie wymagania standaryzacji budynków Policji począwszy od kolorystyki, na terenie wokół kończąc. Policjanci będą pracowali, a przede wszystkim interesanci przyjmowani będą w nowoczesnych pomieszczeniach, w budynkach o łącznej powierzchni użytkowej ponad 1500m2 i powierzchni biurowej prawie 600m2.

Rozumiejąc konieczność jak najszybszej poprawy i zakończenia prac remontowo - budowlanych firma, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji, zakończyła ją 5 miesięcy przed terminem umownym. Tu należą się słowa podziękowania za zrozumienie firmie, a przede wszystkim jej pracownikom i firmom podwykonawczym, którzy doskonale wykonali swoją pracę.

Ostatnie prace porządkowe, sprzątanie i meblowanie pomieszczeń dobiegają końca. Do 18 lipca wszystko będzie gotowe. Tylko czekać uroczystego przecięcia wstęgi.

(KWP w Bydgoszczy / gm)

Powrót na górę strony
Polska Policja