Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniecierpliwiony kierowca TIRA spowodował kolizję

Data publikacji 11.07.2014

Mandatem karnym zakończyło się zdarzenie drogowe, którego sprawcą był kierowca TIRA. Mężczyzna, będąc świadkiem innej kolizji, sam spowodował stłuczkę. Wszystko przez brak opanowania kierowcy ciężarowego IVECO, który zamiast cierpliwie czekać na przyjazd Policji, chciał ominąć zablokowany pas ruchu. Swoim manewrem staranował prawidłowo jadący samochód. Obydwa te zdarzenia drogowe zostały zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu ITS.

Do  dwóch zdarzeń drogowych doszło wczoraj o godzinie 12:30 na skrzyżowaniu ulic Dybowskiego z Warszawską w Olsztynie. Sprawcą pierwszej kolizji był kierujący pojazdem vw golf, który jadąc lewym pasem ruchu na ulicy Warszawskiej nie dostosował prędkości do warunków, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go vw transportera.

Uczestnicy zdarzenia wezwali Policję i czekali na przyjazd patrolu na zablokowanym lewym pasie ruchu. Tuż za nimi stało ciężarowe IVECO, którego kierowca zniecierpliwiony oczekiwaniem, postanowił ruszyć w dalszą drogę. TIR zmienił pas ruchu na prawy, czym doprowadził do  zderzenia z prawidłowo jadących golfem, który siłą pchnięcia ponownie uszkodził golfa, uczestniczącego  w pierwszej stłuczce.

Oba zdarzenia zakończyły się mandatami  dla sprawców kolizji, kierowcy golfa i kierowcy TIRA.

Ponadto okazało się, że podwójnie pokrzywdzony w tej sytuacji kierujący vw transporterem, nie posiadał aktualnego ubezpieczenia. Cała sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu ITS.

(KWP w Olsztynie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.86 MB)

Powrót na górę strony