Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ - Policjanci zatrzymali pseudokibiców podejrzanych o handel narkotykami

Data publikacji 15.07.2014

Policjanci CBŚ zatrzymali 7 lipca 9 pseudokibiców podejrzanych o sprowadzanie do Polski znacznych ilości narkotyków i handel nimi. Zabezpieczono przy nich pieniądze oraz 11 kilogramów marihuany o szacunkowej wartości ponad 300 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia.

Od połowy 2013 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali środowisko pseudokibiców na terenie Wielkopolski. Ludzie, którzy byli w zainteresowaniu funkcjonariuszy, zajmowali się sprowadzaniem z jednego z europejskich państw dużych ilości narkotyków i handlem nimi na dużą skalę. Działania operacyjne rozwijały się stopniowo. Na początku ustalono powiatowych dilerów. Z czasem sprawa robiła się coraz poważniejsza.  Policjanci CBŚ zidentyfikowali jednego z bardziej znanych pseudokibiców Lecha Poznań, głównego organizatora narkotykowej działalności. Jest to 34-letni mieszkaniec pow. poznańskiego. Zajmował się on sprzedażą narkotyków drobniejszym odbiorcom. W zakazane środki zaopatrywał się na terenie Poznania.

W lutym br. człowiek ten w porozumieniu z innym pseudokibicem, 38-letnim mieszkańcem pow. gnieźnieńskiego, zawarł „spółkę”, dzięki której chciał rozszerzyć swoją działalność i zwiększyć ilość sprzedawanych narkotyków. W tym samym miesiącu wspólnik odebrał pod jednym z poznańskich marketów paczkę z marihuaną. Został zatrzymany. Zabezpieczono przy nim 2,5 kilograma narkotyków.

W związku z takim obrotem sprawy 34-latek kontynuował swoją dotychczasową działalność. Miesiąc później również i on został zatrzymany przez policjantów CBŚ. Posiadał przy sobie kilogram marihuany. Razem z nim do policyjnego aresztu trafił jeden z dostawców.

Funkcjonariusze CBŚ w dalszym ciągu prowadzili czynności operacyjne. Rozpracowywali wzajemne powiązania między poszczególnymi pseudokibicami. Efektem tych ustaleń była realizacja, do której doszło 7 lipca na terenie Wielkopolski.

Policjanci CBŚ  przy współpracy z Grupą Realizacyjną  Komendy Miejskiej w Poznaniu zatrzymali 9 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców, przy których znaleziono łącznie około 11 kilogramów marihuany, 44 tys. euro i 50 tys. złotych. Wśród nich był też ich główny dostawca narkotyków do Polski. Detaliczna wartość zabezpieczonych narkotyków, według wstępnych szacunków, to ponad 300 tys. złotych.  Prokuratura przedstawiła im zarzuty z art. 55, 56 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi do 12 lat więzienia.

Podczas trwania całej sprawy zabezpieczono łącznie ponad 20 kg marihuany i 0,5 kg amfetaminy. Natomiast wartość zabezpieczonego mienia przekroczyła 300 tys. zł, zlikwidowano też 4 uprawy  marihuany. Wobec podejrzanych zastosowano 11 aresztów.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film CBŚ - Policjanci zatrzymali pseudokibiców podejrzanych o handel narkotykami

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ - Policjanci zatrzymali pseudokibiców podejrzanych o handel narkotykami (format flv - rozmiar 6.12 MB)

Powrót na górę strony