Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uprowadzenie mężczyzny

Data publikacji 16.07.2014

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprowadzenie mężczyzny. Podejrzani bili swoją ofiarę, grozili nożem a na końcu wrzucili do 9 metrowego komina. Wpadli w ręce funkcjonariuszy po niespełna trzech godzinach od otrzymania zawiadomienia o przestępstwie. Zatrzymanym grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 13 lipca br. około 14.00 w Jeleniej Górze. Mężczyźni zwabili pokrzywdzonego do jednego z warsztatów pod pretekstem sprzedaży mu elektronarzędzi. Kiedy ten się pojawił, wówczas pobili go, zastraszyli nożem, a następnie wsadzili do samochodu i wywieźli z miasta. Jak się później okazało, wywieźli go na teren powiatu lwóweckiego, do lasu gdzie wrzucili do głębokiego na około 9 metrów komina. Tam go pozostawili i odjechali, czym  stworzyli zagrożenie jego życia i zdrowia. W drodze jeden z mężczyzn zadzwonił do znajomej pokrzywdzonego i zażądał 5000 złotych w zamian za wydanie mężczyzny i jego auta. Po tym telefonie, kobieta w obawie o życie i zdrowie mężczyzny powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie pokrzywdzonego. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny liczyła się każda minuta. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności oraz zebranych w tej sprawie informacji ustalili i wytypowali osoby podejrzewane o ten czyn. Po niespełna trzech godzinach od zgłoszenia podejrzewani wpadli w ręce stróżów prawa. Trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odnaleźli również pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanym jeleniogórzanom za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony