Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad z nożem na aptekę

Data publikacji 17.07.2014

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez oleśnickich policjantów, a podejrzanemu o napad rabunkowy z użyciem noża na jedną z aptek. Zgromadzony przez policjantów materiał, oprócz napadu rabunkowego, pozwolił udowodnić zatrzymanemu też 8 włamań do automatów do gier i kradzież pieniędzy. W oparciu o zgromadzony w tej sprawie przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy na jedną z aptek. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec tego miasta. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna ten ma na swoim koncie jeszcze wiele innych przestępstw.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, około godziny 13.30 w pobliżu oleśnickiego rynku. Oficer dyżurny oleśnickiej Policji, po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, niezwłocznie skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze ustalili, że napastnik wszedł do apteki, w której znajdowała się jedynie farmaceutka i grożąc użyciem noża zażądał wydania pieniędzy z kasy. Po kradzieży gotówki, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. Na podstawie analizy monitoringu i prowadzonych ustaleń operacyjnych, funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego o ten czyn. W wyniku prowadzonych dalszych czynności, policjanci zatrzymali mężczyznę. Zgromadzony przez policjantów materiał, oprócz napadu rabunkowego na aptekę, pozwolił udowodnić zatrzymanemu też 8 włamań do automatów do gier, znajdujących się w salonach na terenie miasta, skąd kradł pieniądze.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, w tym napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zatrzymanemu grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony