Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 17.07.2014

Nidziccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy prowadzili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie policjanci zabezpieczyli około 300 sadzonek, które rosły w kompleksie leśnym. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Mieszkańcom Nidzicy grozi teraz kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Nidziccy kryminalni ustalili, że na byłym poligonie wojskowym w pobliżu miejscowości Muszaki prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Wczoraj funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę, w którą wpadło dwóch mieszkańców Nidzicy. 34-letni Jakub G. oraz  28-letni  Daniel A. zostali zatrzymani w chwili „doglądania” swojej uprawy.

Plantacja ukryta była w kompleksie leśnym na terenach bagiennych, w  zaroślach. Na dwóch uprawach funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 300 sadzonek konopi indyjskich. Największa roślina miała ponad 1 metr wysokości. Mężczyźni w chwili zatrzymania przyznali się do wszystkiego. Dzisiaj usłyszeli zarzuty nielegalnej uprawy. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.88 MB)

Powrót na górę strony